Co jsme zjistily v červnu?

Nemáme na sebe čas.

Polovina žen mezi třiceti a čtyřiceti má pro sebe maximálně 30 minut za den. Nebo méně. 

Každá pátá žena mezi třicítkou a čtyřicítkou na sebe nemá čas vůbec, nebo maximálně 15 minut denně.

To je jeden z výsledků dotazníkového šetření, které proběhlo na začátku tohoto léta a zúčastnilo se ho 400 žen.

Zajímalo nás, co ženy opravdu potřebují, co je trápí a s čím chtějí pomoci.

Co chtějí ženy ve svém životě zlepšit?

Ukázalo se, že nejvíc vnímají dvě potřeby. Věnovat se svému rozvoji a víc se hýbat. Uvedly to v průzkumu rovné tři čtvrtiny žen.

Co konkrétně ale znamená pro ženy pohyb a co si představují pod svým rozvojem? 

To zatím nevíme a tak jsme vymyslely způsob, jak to zjistit. Vytvořily jsme rubriku “Jsem normální když…”, ve které budeme každý měsíc zkoumat zajímavá témata.

První téma má název Jsem normální, když ne/křičím na děti? Víc se o rubrice dozvíte v tomto článku.

Co dalšího jsme zjistily v průzkumu?

65% žen chce mít víc času na sebe, což je naprosto pochopitelné vzhledem k tomu, že polovina respondentek má denně pro sebe maximálně 30 minut nebo méně.

61% žen by chtělo víc odpočívat.

Jak ženy vnímají vztahy v rodině?

Víc než polovina žen (58%) uvedla, že by chtěla mít lepší vztah s partnerem.

Necelá polovina žen (43%) uvedla, že by uvítaly pomoc s vylepšením vztahu s dětmi.

Co nás překvapilo? 

39% žen uvedlo, že nepotřebuje věnovat méně času domácím pracem.

Znamená to, že jsou mezi námi tak šikovné domácí manažerky, že jim rodina pomáhá s údržbou domácnosti?

Nebo ještě pořád považuje velká část žen za normální brát na sebe automaticky všechny práce v domácnosti?

Nepřekvapivější výsledek výzkumu se týká pocitu osamělosti žen, možná dokonce uprostřed vlastní rodiny.

Rovná polovina všech žen totiž uvedla, že by kolem sebe chtěla mít víc spřízněných duší. A dalších 20% si nebylo jistých.

To tedy znamená, že jen čtvrtina z nás má kolem sebe dostatek spřízněných duší, na které se může obrátit, když potřebuje pomoc, nebo chce příjemně trávit čas ve vzájemném souznění.

Co můžeš díky průzkumu čekat na tomto webu?

Téma pocitu osamělosti žen si určitě zaslouží aspoň jeden vlastní článek. Bude nás zajímat, jak to mají s pocitem osamělosti ženy ve svých životech. A zeptáme se také odbornic a odborníků na praktické tipy a rady.

Nejvíc si ženy stěžují na nedostatek času. Nafouknout den o pár hodin bohužel nedokážeme, ale chceme přinášet praktické tipy, nápady a nástroje, jak s časem hospodařit a vytvářet si prostor i z toho mála, které máme. 

Budeme se věnovat tématu odpočinek. Jak se ženám daří nebo nedaří odpočívat budeme zjišťovat v rozhovorech se zajímavými ženami, od kterých určitě načerpáme i zajímavou inspiraci. A přidáme i pár praktických tipů.

Výchova a všechno kolem dětí, malých i velkých, nás ohromně zajímá, protože to máme doma taky. A tak můžeš čekat tematické články a rozhovory s odbornicemi a odborníky na záležitosti týkající se výchovy.

Ve věci partnerských vztahů oslovíme profesionály v oboru partnerské terapie, ale zeptáme se také na praktické zkušenosti žen, které se rozvedly, nebo naopak úspěšně překonaly těžké období.

Ženy v rozhovorech často zmiňovaly, že je zajímá téma návratu do práce. A protože je to opravdu hodně náročné období, pojmeme ho v rozhovorech a článcích prakticky i odborně z různých úhlů pohledu.

Chceme se také věnovat potřebám žen, které samy označují jako důležité: tedy prostoru na vlastní rozvoj a způsobům, jak se víc hýbat.

Celkově chceme vytvořit web, který bude ženy podporovat v jejich životě.

Jestli máš ve svém okolí ženu, která je podle tebe zajímavá a chtěla by sis s ní přečíst rozhovor, napiš nám o ní. My se to pokusíme zařídit. Tady je náš kontakt.